Ako pracujem?


Prvotná konzultácia zdarma!

V prípade že zvažujete predávať svoju nehnuteľnosť a vybrali ste si na túto úlohu za svojho realitného makléra práve mňa, prvotné bude nezáväzné spoločné stretnutie . V pokoji si preberieme všetky možnosti, spoločne zvážime všetky alternatívy a dohodneme sa na prípadnom ďalšom postupe.

Úvodné konzultácie, stratégie predaja, informácie o postupe poskytujem pri prvotných stretnutiach samozrejme zadarmo. Na základe tohto stretnutia je už potom na Vás aby ste sa rozhodli či máte záujem o moje služby alebo nie.

 

Osobná obhliadka nehnuteľnosti

Nikdy nepredávam niečo, čo som osobne nevidel. Nie je to korektné ani k predávajúcim a ani ku kupujúcim. Ak nepoznám nehnuteľnosť a jej majiteľov, neviem podať korektné a pravdivé informácie a takto ja nepracujem, nakoľko si na korektnosti a férovosti voči klientom si veľmi zakladám.

Na základe osobnej obhliadky nehnuteľnosti a zhodnotení všetkých faktorov týkajúcich sa danej nehnuteľnosti si stanovíme a dohodneme podmienky predaja. Na základe tejto spoločnej dohody a Vášho súhlasného stanoviska vypracujeme a podpíšeme zmluvu o sprostredkovaní predaja nehnuteľnosti (zmluva je zo zákona pre RK povinná !!! ), v ktorej budú uvedené všetky podstatné údaje o vlastníkovi , informácie o nehnuteľnosti a spoločne dohodnuté podmienky.

 

Marketing - Predaj

Ďalším krokom je už konkrétny marketing. Vždy osobne si nehnuteľnosť nafotím, nie že by som fotkám vlastníka neveril, ale po rokoch praxe viem, ako urobiť fotografie, aby vypovedali o nehnuteľnosti čo najviac potrebných informácii pre potencionálneho záujemcu.

Nie som zástanca 3D obhliadok, video obhliadok a podobne, myslím si totiž, že niečo také nikdy nedokáže vypovedať o nehnuteľnosti toľko, ako keď si ju záujemca príde pozrieť osobne a spraví si vlastný názor aj na základe môjho odborného výkladu, jeho vlastného pohľadu a hlavne veľa krát vnútorného pocitu. Nemyslím si, že niekto vďaka 3D obhliadke a videa dokáže objektívne zhodnotiť či je pre neho nehnuteľnosť naozaj vhodná alebo nie. Skôr si myslím, že takáto forma obhliadky prináša viac škody ako osohu lebo aj potencionálneho záujemcu dokáže odradiť obhliadka (3D), pri ktorej sa nedozvedel všetky podstatné detaily a nezažil vnútorný pocit, ktorý je veľa krát rozhodujúci a je to tak správne.

Na základe fotodokumentácie a všetkých potrebných informácii začneme oficiálne nehnuteľnosť predávať. Vypracujeme k Vašej nehnuteľnosti ponuku, zverejníme ju na viacerých portáloch venujúcich sa predaju nehnuteľností. Oslovíme dopytujúcich klientov zalistovaných v našom portfóliu. Ponúkneme nehnuteľnosť ďalším spolupracujúcim realitným kanceláriám a rozbehneme celkový marketing vašej nehnuteľnosti, ktorý dosiahne to, že si Vaša nehnuteľnosť nájde svojho nového vlastníka.

 

Obhliadky nehnuteľnosti

Obhliadky nehnuteľnosti vykonávam vždy osobne alebo v zastúpení zasväteného a skúseného kolegu. Účasť vlastníka pri prvotnej obhliadke s potencionálnym kupujúcim nie je podmienkou, ale nie je to ani na škodu. Na to či sa budete ako vlastník zúčastňovať na obhliadkach nehnuteľnosti alebo nie, je na Vašom rozhodnutí. O obhliadkach vždy vopred informujeme vlastníka nehnuteľnosti minimálne jeden a viac dní dopredu a dohodneme si vždy vopred čas, ktorý vlastníkovi vyhovuje v prípade, že je obhliadka nehnuteľnosti od neho závislá.

 

Potencionálny záujemca

V prípade, že záujemca prejaví vážny záujem o kúpu nehnuteľnosti na základe obhliadky , a všetkých potrebných a podstatných informáciách o nehnuteľnosti, dohodneme si spoločne ďalší postup, podmienky a spôsob prevodu nehnuteľnosti.

 

Financovanie kupovanej nehnuteľnosti

Záujemcovi v prvom rade vždy odporúčame preveriť si a čo najdetailnejšie zistiť jeho finančné možnosti a výšku hypotéky v prípade, že ma v pláne nadobúdať nehnuteľnosť prostredníctvom hypotekárneho úveru. Záujemcovia majú možnosť obrátiť sa na mňa ako realitného makléra, ktorý má právnu spôsobilosť a certifikáciu z národnej banky na sprostredkovanie hypotekárnych úverov aj s touto požiadavkou. Výhodou je, že dostanú takpovediac všetky podstatné informácie o nehnuteľnosti a hypotéke pod jednou strechou.

A ako aj pri mojej realitnej činnosti, tak aj pri hypotekárnom sprostredkovaní si zakladám na profesionalite a férovosti a tak sa potencionálny klient môže spoľahnúť na to, že pre neho nájdem vždy najlepší a najvýhodnejší spôsob financovania kupovanej nehnuteľnosti.

 

Kompletný právny servis a služby spojene s prevodom nehnuteľnosti

Klientom vždy poskytujeme kompletný právny servis na najvyššej úrovni, overený dlhoročnou praxou a skúsenosťami z reálnych obchodov. Vypracovaním zmlúv to ale nekončí. Naši klienti sú kompletne oslobodení od vybehávania po katastri a podobne. To všetko máme na starosti my. Odovzdávanie nehnuteľnosti a potrebnú dokumentáciu k prevodu nájomných práv, elektriky, plynu, vody a podobne vypracováva naša kancelária. Záleží nám totiž na tom, aby naozaj ako predávajúci tak kupujúci mal čo najmenej starostí a nestrácali čas niečím, čo má mať na starosti realitný maklér, ktorý je profesionál vo svojom odbore.